Головна
Каталог
image/svg+xml 0
Корзина
image/svg+xml 0
Обране
Більше

Cучасні тенденції у виробництві залізобетонних виробів в Україні

Сучасне виробництво залізобетонних виробів в Україні та світі прагне використовувати найкращі технології та матеріали. Виробники створюють гарні робочі середовища та вдосконалюють технологічні процеси таким чином, щоб зменшувати викиди пилу, покращувати умови роботи та зменшувати собівартість готових виробів. Це дозволяє збільшити точність виготовлення залізобетонних виробів, забезпечити високий рівень безпеки виробництва, підвищити термін експлуатації бетонних конструкцій, їхню міцність та зносостійкість.

Збільшення стійкості матеріалів та покращення ефективності виробництва

Серед важливих сучасних тенденцій у виробництві залізобетонних конструкцій — плит, перемичок, прогонів та каналізаційних колодязів виділяється покращення стійкості матеріалів та ефективності виробничих технологій. Дотримання безпечних умов роботи та суворої відповідності нормативам виготовлення збірного залізобетону дозволяє швидко будувати стійке, якісне та доступне житло, зручні та довговічні комерційні будівлі та промислові цехи.

Для покращення економічної ефективності виробництва та створення міцних конструкцій застосовуються:

  • автоматизовані екструдери для виготовлення пустотних плит з мінімальною кількістю відходів;

  • автоматизовані роздавачі та ущільнювачі бетону;

  • піскоструминні системи та машини для шліфування поверхні виробів;

  • опалубні роботи для горизонтальних піддонів, залізобетонних прогонів та панелей з ідеально рівними гранями та низькими виробничими витратами.

Використання сучасного роботизованого обладнання без важких сталевих бортів або нестійкої деревини дозволяє раціонально використовувати ресурси та створювати залізобетонні вироби високої якості з заданими технічними характеристиками.

Цифровізація процесів

У процесі проєктування та виробництва залізобетонних виробів активно використовуються IoT технології, або Інтернет речей. Новітні технології дозволяють виявити вузькі місця виробництва та суворо дотримуватися вимог ДСТУ. Дані з обладнання та шнеків обробляються в автоматичному режимі та дозволяють вчасно здійснювати технічне обслуговування. Використання автоматизованих систем дає можливість попередити вихід ліній з ладу та уникнути простоїв в роботі. Це особливо важливо при виконанні великих замовлень на плити перекриття, залізобетонні перемички або каналізаційні кільця для масштабних будівництв житлових районів або промислових комплексів.

Мережа IoT дозволяє в режимі реального часу відстежувати вироблені квадратні метри, швидкість та якість формування залізобетонних виробів. Система може контролювати, як рухаються машини на формувальних стендах, та використовувати дані про місцеположення для оптимізації виробництва та логістики. Оцифровування процесів дає можливість значно підвищити економічну ефективність виробництва та зменшити терміни виготовлення масових залізобетонних виробів завдяки суворому контролю послідовності виробництва.

Нові види ремонтних сумішей

Завдяки розробці нових видів сумішей довговічність бетонних конструкцій суттєво збільшується. Поліпшуються й процеси встановлення та монтування. Процес будівництва пришвидшується, а міцність плит та блоків збільшується завдяки:

  • Самовідновлювальному бетону з бактеріями у складі суміші. Продукуючи кальцій, спеціальні бактерії відновлюють структуру бетону при появі мікротріщин. Це суттєво подовжує термін експлуатації бетонних конструкцій та запобігає передчасному руйнуванню.

  • Нанотехнологіям. Застосування наночастинок покращує проникнення ремонтних сумішей в бетонні плити перекриття, труби чи фундаментні блоки. Наноматеріали сприяють самоочищенню бетону, покращують стійкість залізобетонних конструкцій до корозії та дії агресивних речовин.

Використання покращених сумішей дозволяє створити бетонні конструкції з особливими властивостями та підвищити термін їх експлуатації.

Тренд на екологічність

Приділяючи увагу екології та впливу на навколишнє середовище, будівельна галузь намагається максимально використовувати вторинні матеріали та екологічно безпечні добавки до бетону в залізобетонних конструкціях. Для цього в бетон додаються:

  • Промислові відходи. Металева стружка, шлак та зола покращують властивості виробів з бетону, зміцнюють їх та ефективно утилізують залишки різноманітних матеріалів.

  • Біологічні добавки. Останнім часом проводиться чимало досліджень позитивного впливу мікроорганізмів на довговічність та зносостійкість бетону.

Вдосконалення складу бетону та водночас піклування про довкілля дозволяє раціонально використовувати ресурси та покращувати характеристики матеріалів. Як результат — створення якісних та довговічних комерційних та житлових будівель.

Використання розумних матеріалів

Одним із популярних трендів у виробництві залізобетонних конструкцій є використання інтелектуальних матеріалів. Нові можливості для архітектури та дизайну відкриває бетон, який світиться. Такі бетонні конструкції, як аеродромні та дорожні плити, сходові марші та бордюри, можуть світитися у темряві завдяки додаванню люмінесцентних добавок, які поглинають денне світло. Використання люмінесцентних залізобетонних плит, каналізаційних кілець та інших конструкцій на дорогах чи пішохідних переходах дозволить підвищити безпеку та створити унікальні архітектурні об’єкти, які матимуть високу практичну та естетичну цінність.

Створення розумного бетону, який міг би самостійно моніторити появу деформацій за допомогою датчиків, — новий крок у виробництві залізобетонних конструкцій. Це дозволить значно збільшити довговічність і стійкість будівель. Розумний бетон є майбутнім виробництва залізобетонних конструкцій, адже впровадження таких технологій здатне відкрити нові горизонти для будівництва та архітектури.

Сучасні тенденції у виробництві ЗБВ спрямовані на підвищення енергоефективності, екологічності та скорочення термінів виготовлення продукції завдяки цифровим системам контролю якості та інноваційним добавкам у бетонні суміші.