Залізобетонні вироби – плити перекриття, каналізаційні кільця та прогони – складаються з бетону, щебеню, цементу, піску та металевого армування. Їх використання – гарне рішення для оптимізації будівництва. Залізобетонні вироби та зібрані з них конструкції стійкі до механічних пошкоджень та впливу навколишнього середовища, в тому числі вологи, вітру та морозу. Завдяки універсальності та простому транспортуванню швидкість монтажу на будівельному майданчику суттєво зростає. Крім того, такі вироби можуть виготовлятися у різних формах, що розширює сферу їх використання.
При виготовленні залізобетонних виробів розчин бетону заливається в армовані форми. Отримані плити, труби та блоки, сходові марші та прогони використовуються для будівництва, реконструкції та ремонту:
житлових будинків та будівель різноманітного призначення;
промислових об’єктів та комунальних підприємств;
дорожнього полотна, велосипедних доріжок, пішохідних переходів та зупинок громадського транспорту;
ліній електропередач, об’єктів зв’язку та енергопостачання.
Залізобетонні елементи важливі для благоустрою житлових кварталів, прибудинкових територій, парків та скверів. Вони використовуються як бордюри, урни, вуличні ліхтарі та лавки, опори та стійки для комунікацій, вентиляційні та каналізаційні колодязі. Високі показники міцності залізобетону, стійкість до хімічних речовин та вогнетривкість дозволяють монтувати їх у комунікаційних мережах, житлових комплексах та промислових цехах. Різноманіття конструкцій та розмірів дає можливість легко комбінувати залізобетонні вироби та швидко монтувати блоки безпосередньо на будівництві.
Залізобетонні вироби бувають різних видів залежно від призначення та сфери використання. При будівництві виробничих підприємств, комерційних та житлових будівель, комплексів споруд та магістралей використовуються:
прогони, перемички, сходові марші та плити перекриття для приватних та багатоквартирних будинків;
козирки та колони для вхідних груп;
стійки, балки, панелі для інженерних мереж;
колектори, плити перекриття та днища, опорні та додаткові кільця для септиків, каналізації та колодязів;
тротуарні, дорожні та аеродромні плити;
безнапірні труби для дренажних каналів.
Збірні залізобетонні конструкції та окремі блоки можуть застосовуватися для ліфтових шахт, вентиляційних каналів, опор теплотрас. Їхня сумісність між собою та широкий асортимент розмірів дозволяють зводити безліч архітектурних форм різного призначення з високим рівнем безпеки та відмінними експлуатаційними характеристиками.
Плити перекриття можуть бути:
монолітними;
багатопустотними з отворами круглої, овальної чи грушоподібної форми;
ребристими з поздовжніми ребрами міцності.
Те, які плити обрати, залежить від майбутнього навантаження та розмірів будівлі. Важливо враховувати і клас приміщення. Для житлових будинків найчастіше використовують багатопустотні плити перекриття. Вони краще затримують звук та мають меншу тепловтрату, що дозволяє будувати комфортніше житло. Такі плити найпростіше монтувати.
Плити перекриття з ребрами більш міцні та найчастіше використовуються там, де потрібно перекрити великі прогони. Монолітні плити зазвичай виготовляються безпосередньо на будівельному майданчику. Вони використовуються при будівництві боксів, ангарів, промислових підприємств чи багатоповерхових будівель. Підходять для сейсмоактивних територій та нестабільних ґрунтів.
Крім бетонних плит, перекриття можуть монтуватись з дорожчого керамзитобетону. Він не такий міцний, як бетон, але створює непогану теплоізоляцію. Якщо важливо знизити навантаження на фундамент та є можливість збільшити бюджет, можна придбати керамзитобетонні конструкції.
Купуючи залізобетонні перемички для перекриття віконних та дверних прорізів, слід врахувати:
особливості конструкції, наявність скляних фасадів та великих вікон;
розміри отворів, матеріал стін, в яких є прорізи;
навантаження, необхідність додаткових опор;
матеріал стін та вагу архітектурних елементів.
Бетонні перемички мають бути міцними та зносостійкими. Посилені перетинки найчастіше застосовуються в товстостінних будівлях або там, де є багато великих вікон з товстим склом. Завдяки залізобетонним перемичкам можна зміцнити будівлю та не допустити обвалення прорізів під час експлуатації.
Сходові щаблі та майданчики слід вибирати залежно від:
розміру сходів та сходової клітки;
можливого навантаження після введення будівлі в експлуатацію;
вірогідності сильних морозів та сейсмічної активності.
Враховуючи те, що сходові марші спираються на стіни, при конструюванні будівлі має бути враховано власну вагу залізобетонних виробів. Сходові марші можуть монтуватися всередині та зовні будівель. Зазвичай це монолітні конструкції, які мають підвищену міцність. Для їх виробництва використовується арматура з низьколегованої сталі, бетонні суміші класу не нижче В15, каркаси з дроту або плоских сіток.
Перш ніж вибрати фундаментні блоки, необхідно ретельно вивчити:
навантаження на фундамент;
тип ґрунту та його несну здатність;
необхідний клас міцності залежно від ваги будівлі та конструктивних особливостей.
Розмір залізобетонних виробів визначається виходячи з архітектурного проєкту, виду будівлі та її габаритів. Міцні та довговічні фундаментні блоки можуть використовуватися при будівництві одноповерхових приватних будинків, багатоповерхових комерційних та житлових будівель. Ці та інші залізобетонні вироби високої якості можна купити за вигідними цінами на сайті компанії Novabud.